SCHAUMBURG WATCH MOON METEORITE

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 25 000,00 zł

Cena regularna:

25000.00
ilość szt.
Zyskujesz 250 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.18999
Kod produktu: MOON METEORITE

Opis

SCHAUMBURG WATCH MOON METEORITE

W pogoni za dniem codziennym często nie zdajemy sobie sprawy jak ogromny wpływ na przyrodę, a także na nasze życie mają fazy księżyca. Dzięki rozwojowi cywilizacji oddaliliśmy się od rytmu jaki fazy wyznaczają przyrodzie. Według księżycowego zegara żyją zwierzęta lądowe i morskie. Organizm człowieka w większości składa się z wody i my również podlegamy księżycowym pływom. W zależności od fazy możemy mieć problemy ze snem, lunatykować, czy być bardziej pobudzonym.
W związku z obrotem naszej planety wokół własnej osi - obserwujemy w ciągu doby dwa zjawiska związane z wodą – zjawisko przypływu i odpływu. Księżyc przyciąga do siebie masy wody, a siła z jaką to robi zależy od jego położenia na orbicie okołoziemskiej: największa jest w tych miejscach na Ziemi, które są najbliżej Księżyca.
Mechanizm faz Księżyca powszechnie spotykany w różnych markach zegarkowych mierzy jeden cykl księżyca z 275 dni, a więc podstawową wadą tych pomiarów jest nieprecyzyjność wskazań.

Według kalendarza syderycznego, czyli gwiazdowego do pełnego obrotu Księżyca potrzebujemy 27 dni, 7 godzin, 43 minuty i 11,5 sekundy, ale od nowiu do nowiu następuje miesiąc synodyczny, który wynosi 29 dni 12 godzin 44 minuty i 3 sekundy.
Fazy Księżyca zawsze były obiektem zainteresowań marki Schaumburg Watch. Kreatorzy informują: „naszym celem było zintegrowanie najbardziej realistycznego wskazania fazy księżyca z najbardziej precyzyjną funkcjonalnością w zegarku”.  Prace Firmy nad tą właściwością podążyły w dwóch kierunkach. Pierwszy obejmował dokładność wskazań faz Księżyca, a drugi jego realistyczny wygląd. Skomplikowane obliczenia i prace inżynierskie pozwoliły opracować wskazanie faz Księżyca z niezwykłą dokładnością. Korekta o jeden dzień jest potrzebna raz na 122,5 roku. Natomiast obraz księżyca w zegarkach Schaumburg Watch uzyskał „fotorealistyczną” postać.
Wskazanie  w czasie pełni ma aż 13,4 mm średnicy. To „największe” wskazanie jakie oferowane jest w zegarku z automatycznym naciągiem. Podczas pełni księżyca jej mały obraz na wyświetlaczu świeci się tak, jak jego prawdziwy pierwowzór z powodu zastosowanej masy SuperLumiNova A-klasy, która pokrywa jego wizerunek.

W przypadku modelu Moon Meteorite zegarek uzyskał jeszcze bardziej magiczny i galaktyczny wymiar. Tarcza zegarka składa się  z fragmentu asteoridy z pasa planetoid między orbitami Jowisza i Marsa. W procesach kolizji fragmenty te oddzieliły się od rodzimej planety. Typowy wzór meteorytu - struktura Widmanstättena, powstaje tylko wówczas, gdy stopiony metalowy przedmiot ochładza się bardzo powoli, co w tym przypadku oznacza miliony lat. Meteoryt, który jest wykorzystywany do wykonania tarczy w zegarkach Schaumburg Watch potrzebował milionów lat i pokonania odległości kilku milionów kilometrów, aby stać się częścią tego niezwykłego zegarka. Dlatego też każdy zegarek z kolekcji Perpetual MooN Meteorite jest unikatowy, posiada swoją własną część galaktyki.

Dane techniczne

MECHANIZM automatyczny A10 z modułem manufakturowym
KOPERTA Stalowa
TARCZA Z meteorytu
ŚWIECENIE SuperLumiNova na indeksach i wskazówkach
ŚREDNICA W MM BEZ KORONKI 42
GRUBOŚĆ KOPERTY W MM 12
SZKŁO Szafirowe z powłoką AR wewnętrzną
DEKIEL Szklany
WODOSZCZELNOŚĆ 5 ATM
BRANSOLETA Skórzana, cielęca
GWARANCJA 2 lata
DODATKOWE FUNKCJE Wskaźnik faz księżyca
INNE Perpetual moon z realistycznym wskazaniem faz księżyca z odchyleniem 1 dzień na 122 lata

Opinie o produkcie (0)

Copyright © 2019 Chrono Online. Wszelkie prawa zastrzeżone.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl